TLACHÁRNA

Tlachání o všem možném...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se měl takhle...

Příspěvek od Matt_CZE »

Připravil jsem si pro Vás takovej malej průstřel o mém pobytu na ukrajině.

Marně přemýšlím, kde bych začal. Nejspíš cestou - ta byla kratší, než jsem předpokládal :) Překvapení přišlo na hranicích - návrat o 30 let zpět (né, že bych vědel, jak to před 30ti lety vypadalo, ale tvrdili, že takhle něják :mrgreen: ). Uvitáli nás se samopalem v ruce. Kdo si myslí, že je v čr korupce, tak nebyl na Ukrajině. Průjezd hranicemi nás stál jistý příplatek, o který si dokonce sami řekli, resp. nám spíš nedali moc na výběr. Došli k zádi autobusu, kde vytékal kondenzát z klimatizace (takže voda..), jednání bylo rychle:

Teče Vám olej...
Ne, to je voda...
Ne, to je olej...
Voda!!
Dobře, počkáme na expertízu, zaparkujte támhle, technik dorazí do 48 hodin.
Ok, kolik chceš?
100 Euro...
ok...
Kolik vás je?
40...
300 Euro...

Nakonec jsme celníkovi museli dát ještě "na kafe..."

Jako první jsme byli ve větší půlce zájezdu ubytováni v útulných chatkách se sociálním zařízením, až na jídlo (které vypadalo místy jak pro prasata) to bylo perfektní. Pěkná příroda, fajn program.. Kdo má pocit, že jsou v ČR hrozné cesty - nejsou. Transkarpatská magistrála napříč ukrajinou je ve stavu, že by tam ani traktor neměl sebemenší problém nechat kolo :mrgreen: Tak samo jsem byl svědkem opravy cesty, kdy to zasypou šterkem polijou asfaltem a hotovo nazdar čau (y)

Hned ze startu jsme se ztratili v horách, protože jsme se (IDIOTI!!!) vydali neznačenou stezkou (mému telefonu velký dík za záchranu života :mrgreen: ).
Obrázek
Co jsem opravdu nečekal a nikdy neviděl, tak šlapku ve věku cca 15 let s pravděpodobně svou starší sestrou a pasáka v žigulu. Nabízeli se docela levně, na naše by Vás to vyšlo asi na 500,-
Obrázek
Abych to shrnul, tak větší sranda nastala při přestěhování do ubytování číslo 2, tzn. město Jasiňa (http://goo.gl/maps/KvAEt). Nápisu "ONLY For Washing", který byl umístěn jen na veřejných toaletách nad umyvadly jsme si všimli příííliš pozdě, asi i proto, že jsme na ně nechodili (na pokoji ten nápis NEBYL). Takže výsledek je, že celý zájezd má (ne, že měl) průjem v takovém stylu, že nejde poznat, zda močíte, či kakáte.. Bohužel se tento stav dokáže zhoršil tak, že cestou zpět dostal jeden z účastníků zimnici, téměř zástavu dýchání a tak jej místo autobusu odvezla rychlá záchraná služba. Budu doufat, že mi se tento scénář vyhne ;) .
Co se týče lidí, tak ochota sama (zlatá Albánie) - absolutní nezájem se zdviženým prostředníčekm, když něco chcete. Že na něco čekáte? Plno času, na polévku si počkáte hodinu a více a to ještě za předpokladu, že to budete co nejvíce urgovat. COŽE?! ZÁJEZD?! TAK TO JSME ALE NEČEKALI... POKOJE?!?! POČKEJTE SI 3 HODINY... Že o tom zájezdu museli vědět měsíce dopředu evidentně nemá viv. Prostě parádní, pokud máte ve zvyku nějáký time managment a předvídání kolik může co zabrat času aby jste stihli to a ono, tak si o tom nechte na ukrajině zdát. Mění se tam ze dne na den všechno, obvykle však k horšímu, dražšímu a složitějšímu.

Cesta zpět do čr byla peklem hlavně na hranicích, kdy náš autobus sice prošel relativně bez potíží, nicméně přednámi stojící autobus vyskládali celý ven, všechny zavazadla pod rentgen každý na osobní prohlídku autobusem prohnali psa a stáli tam cca 6 hodin. My jsme sice trefili celníka zmrda, který si neodpouštěl poznámky typu "vystoupíte si, aspoň se protáhnete, vyndáte zavazadla a zpátky si to skládejte jako tetris" nicméně zůstalo jen u slov (díky bohu...)

Nicméně, abych tu napsal i něco, co mě potěšilo, tak rozhodně fotky. Krajina nekonečně fotogenická, kdybych zde měl naskládat všechno, tak to máme na několik stran. Na poslední den jsme se tak trochu vloupali do uzavřených uhelných dolů, kde dle mě padly ty nejlepší fotky z celého zájezdu. Z toho jsem VYLOŽENĚ nadšen do teď, ačkoliv fotky ještě nemám zpracované.
Obrázek

Takže tak, přátelé.
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Uživatelský avatar
Kacer
Příspěvky: 142
Registrován: 11.02.2010, 21:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Kacer »

Ty vole... :lol: :lol: vidím že ses tam nenudil :lol: ale tak hlavně že jste to přežili víceméně =D> :lol:
Seat Ibiza 1.4 + LPG -- sold
VW Golf GTI 2.0 -- sold
Seat Ibiza 1.6 + LPG

http://angelsfate.com/

Uživatelský avatar
luk
Příspěvky: 670
Registrován: 11.09.2009, 12:18

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od luk »

Ty seš teda slušnej dobrodruh. Ale co by si neudělal pro krásnou fotku ne.
Ve zdraví se dožít smrti

Uživatelský avatar
vojtishek
Příspěvky: 1751
Registrován: 21.10.2008, 16:11
Bydliště: Ostrava

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od vojtishek »

Pekny pribeh... aspon zas plny zazitku :D Hlavne se tesim na fotky ;) Tak s tim pohni :D :D

Kamosi ted jedou do Gruzie,tak jsem zvedav taky na zazitky
Tančíš příliš divoké tango v příliš malém sále!
Kdo byl, byl. Kdo je, je. Kdo bude, bude.
Keď jsi šťastný, urob smajlíka :) Obrázek

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Hanny »

Kluci dneska jsou slavnosti v NJ. Nepřijede někdo? Ať tam nejsem sám :D
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »

Teď to teprve čtu kdybys dal vědět dříve tak bysme se domluvily Já tam byl ale hledat tam někoho fakt zábava teď sem z tama dojel :D

Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »


Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »


Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »

No jelikož se na naší stavbě natáčí nový český film,tak dnes jel se mnou ve výtahu Tomáš Matonoha a pak i Martin Vaculík a předtím jsme z okna koukali na Tomáše Hanáka :mrgreen:

Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »

Zdarec,chtěl bych se zeptat kámošce nejde nastartovat auto,baterka je nabitá ale když otočí klíčkem tak ani ťuk,jenom cvaká nějaké relátko číslo 104 tak jestli to není tím Má Golfa 3 1.9 diesel

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Hanny »

Tak co kluci, něco novýho u Vás po Vánocích? Pochlubte se co jste dostali na autíčka pod pařez??? Nějak to tady zatvrdlo ta konverzace :-(
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »

Tak je třeba to zase oživit,no já nedostal nic :) a nového taky nic,jenom to že v pondělí musím po měsíci do práce :wall: :D

Uživatelský avatar
Andycat
Příspěvky: 168
Registrován: 11.06.2011, 08:50
Bydliště: Ostrava

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Andycat »

tak u mě , jestli se to počítá , tak sem nechal umýt autíí a jako vždy doplnil fuel back :mrgreen: auto už je zase špinavé a toho druhého taky ubývá :(

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Hanny »

Já jsem přes vánoce odstrojil auto aspon... trošku poklepal a pokitoval :-) a třeba ještě jednou bude vypadat jako auto :D No a pod stromek jsem nedostal nic :D chci jen jeden dárek tento rok. A z toho udělám hádanku :D Je velkej a žlutej ten dárek :D co to je???
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Uživatelský avatar
luk
Příspěvky: 670
Registrován: 11.09.2009, 12:18

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od luk »

Já asi vím ;)
Ve zdraví se dožít smrti

Uživatelský avatar
Kacer
Příspěvky: 142
Registrován: 11.02.2010, 21:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Kacer »

Tak hlavně , že ses nenudil, já si nadělil s přítelkyní akorát podnájem,takže auto muselo ustoupit, ale stejně přemýšlím jaké kola budou letos :roll:
Seat Ibiza 1.4 + LPG -- sold
VW Golf GTI 2.0 -- sold
Seat Ibiza 1.6 + LPG

http://angelsfate.com/

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Matt_CZE »

já přiše o auto, jak asi mnozí ví... :cry: Ale jinak jsem dostal černou skříňku do nějákého dalšího, ale nevypadá, že bude.
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Hanny »

Neboj... časem se určitě naskytne možnost nějaké výhodné koupě něčeho pěknýho.
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Uživatelský avatar
Fis
Příspěvky: 351
Registrován: 02.09.2010, 09:36
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Fis »

žluté a velké říkáš jo .........................................Tak to mě napadá jedině nějaká Cupra :D

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: TLACHÁRNA

Příspěvek od Hanny »

Fisák se skoro trefil :D
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Odpovědět