ked prsi zateka mi do auta

r.v. 1999-2005
modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

nazdar chlapy nevie niekto z vas poradit ked prsi tak mi zateka do auta mam gumene koberce aj v predu aj v zadu a ked ich nadvihnem tak koberce su cele mokre ked pritlacim prst na ten koberec je cely napity vodou??? poradi niekto co to moze byt? rozmyslal som nad tesniacou gumou okolo dveri ale ta sa mi zda dobra tesni dobre a ked prsi nekvapka na mna od okien iba napr. nasledujuci den ked idem do auta a otvorim dvere plno vody sa vyleje na cestu z kazdych dveri ked ich otvorim stejne ? nechapem tomu niekde som pocul ze to su niake odtokove listy ucpate a treba ich vzduchom prefuknut ak je to tak vie mi niekto poradit kde sa to nachadza a ako sa to robi ak mate aj foto dake bolo by super. na obrazku 2 som rukou stlacil koberec a bol cely napity vodou (ta voda neni moc vidiet) a na obrazku 3 tam kde mam prst tam sa zadziava ta voda a kde je jej tam vela preteka to donutra a koberce su cele mokre.. vopred dakujem za odpovede.
Přílohy
DSC05487.JPG
DSC05487.JPG (74.03 KiB) Zobrazeno 21856 x
DSC05488.JPG
DSC05488.JPG (65.21 KiB) Zobrazeno 21853 x
DSC05490.JPG
DSC05490.JPG (67.2 KiB) Zobrazeno 21852 x
Naposledy upravil(a) modryleon dne 12.09.2010, 18:54, celkem upraveno 2 x.


modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

kolko by ma tak vysli nove tesnenia? na 4dvere moc sa mi nechce silikonovat :(

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Nové těsnění neexistuje, je součástí toho plechu. Taktéž to původní nejde zcela z toho plechu odstranit. Jediné řešení je tedy silikon, nebo jiný stále pružný a vodoodpudivý tmel. Avšak pozor - je potřeba použít silikon bez acetátu! Ten způsobuje korozi kovů.


Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

jj, Jano bydlí za velkou louží ;)

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

ma niekto dake foto ako sa to robi? nefotil to niekto z vas? alebo nemohol by niekto updatnut par foto ako to vypada ked to je hotove??? hmmm??? please???????

Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 2501
Registrován: 04.02.2009, 20:10
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od Jim »

tak dnešní rozborka a sborka všech dveří cca od 9 do 11.15
samo se dvere umyly, než zasichal silikona tak sem to vysál a udělal interiér, čisté práce na dveře fakt jen cca 70-80 min

Obrázek
Obrázek

pěkne hnusný těsnění


Obrázek
Obrázek

největší hnus LZ dveře

Obrázek
Obrázek

no a už pěkně zablemcaný

Obrázek
Obrázek

tak a ted uz jen pockat co to udělá...

uchýtky jsem sice neurval,ale krytku zrcátko jo, naštěstí to šlo slepit a drží :x

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Vše je následně schováno pod tapecy, takže nejde nic vidět. Obnáší to jen při uzavřeném okně odšroubovat všechny šrouby plechu mimo vrchní - ty jen povolit a spodek mírně odtáhnout (jinak si urveš plasty na nosiči okna). Utěsnit stačí jen cca do 15cm výšky, výš už voda neprotíká. Při jednom přetěsnit i přírubu reproduktoru - nevzniká tam pak ani rezonance.

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

chalani vie niekto daku linku na ebay alebo podobny eshop kde mozem ten silikon bez acetátu! zohnat s postovnym aj international?

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Jakýkoliv hobby shop v okolí. Určitě tam máte něco jako OBI, Bauhaus, Baumaxx, Hornbach apod. nebo nějaký shop pro koupelny/instalatéry. Cena za jednu kartuš je kolem stovky a stačí ti na celé auto.
Místo silikonového tmelu může být i polymerový apod. Jen aby byl vodoodpudivý a trvale pružný.
Třeba
http://www.denbraven.cz/produkty/0470.htm
http://www.denbraven.cz/produkty/0471p.htm
http://www.denbraven.cz/produkty/0441b.htm

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

mam tu dobry odchod pre zahrady a domacnost a atd.. nasiel som tam par silikonov ale neviem ci su to bez toho acetatu http://www.buy4now.ie/woodiesdiy/produc ... catid=2.15 v nazve ma ze viac ucelovy vodotesny, odolny proti plesni tak neviem a vysoko flexibilny, transparentny myslim ze by to mohlo byt na to ale netusim ci je bez acetatu...???? a este pridavam 2 male videa ktore som urobil mobilom tesne po malom dazdi cca 10 - 15 minutovom tak usudite sami video 1 http://leteckaposta.cz/363026363
video 2 http://leteckaposta.cz/331601277 chalani mrknite si tie videa a povedzte mi ci to mam silikonovat alebo treba nove tesnenie okolo celych dveri alebo co .??? uz fakt neviem leze mi to uz na nervy stale ked prsi a otvorim dvere vytece kopec vody a ta voda je este aj vo vnutri a cele koberce su nasate vodou :(((

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Stačí jen zasilikonovat, tak jak bylo psáno výše. Na ten silikon/tmel je lehké vodítko - pokud je určen pro měď, hliník a pozink, tak není acetický ;)

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

ok, videl si tie videa co som prilozil? Ak ano tak ok pokusim sa to zasilikonovat a dufam ze to pomoze. Len ma este zaujima jedna vec, kam pojde vsetka ta voda ktora tam je ked otvorim dvere a vytece na zem? Ako je mozne ze tesnenie okolo dveri je cele mokre a ta voda sa drzi niekde na tom tesneni? Ta voda by mala byt vo dverach a vo dverach by mali byt na spodku nejake diery kade ta voda potom vyteka alebo ako to funguje nechapem tomu :( dik za odpoved. sorry za tak vela otazok:) Jano

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Když to utěsníš, tak všechna voda, ne jen její část steče na dno dveří a odteče přes odtokové kanálky. Jsou tam tři a najdeš je, když se ohneš pod dveře a odchlípneš lehce tu gumu, co je na spodní hraně dveří. Může se stát, že jsou kanálky přicpané, ale to už bys teď slyšel, že ti čvachtá voda ve dveřích. Ta část vody pak steče nikoli nad těsnění jako nyní, ale až pod těsnění a volně vyteče po prahu na zem. Těsnění tedy zůstane suché. Kdybys měl přeci jen ty kanálky přicpané, stačí je prodlubnout třeba šroubovákem (Ne gumu!).

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

ok PoMa diky moc snad to zvladnem ked bude cas cez veekend tak sa na to dam dikes

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

stare tesnenie po dlhom pripravovani a stalom odkladanie som odstranil a zasilikonoval lenze drble irsko stale tu prsi a ked otvorim dvere stale guma okolo ramu dveri na spodku je modkra a po otvoreni dveri stecie dost velke mnozstvo vody z kazdych dveri preco a odkial to stale tece ked vsetky 4 dvere som urobil???? odstranil stare tesnenie a silikonom ho nadradil a som sa s tym pekne dlho sral aspon 1 hod jedny dvere podstivo urobene :(((

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

Asi tyto možnosti:
- udělal jsi u všech dveří idntickou chybu = napravit
- vyměnit za deštiodolné auto
- přestěhovat se z irska

Ta spodní část těsnění může být mokrá, pokud se voda nepřelije do auta tak je to OK. Když jsi dobře zasilikonoval to plato stahovačky včetně příruby okolo reproduktoru, ověřil jsi i že máš volně průchodné odvodňovací kanálky ve dveřích? (jsou pod gumou na spodní hraně dveří (tuším, že tři díry na předních, dvě na zadních) - tedy gumu lehce odchlípnout a vyčistit odtoky. Pak se guma vrátí na původní místo. Voda bude odtíkat kanálky a ve dveřích nebude šplouchat voda.

Ty vrchní možnosti neber vážně :lol:

modryleon
Příspěvky: 33
Registrován: 21.05.2010, 13:02

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od modryleon »

dik PoMa za odpoved. Tie odtokove kanalky som vycistil postuchal som tam srobovakom na prednych dverach som nasiel iba dve diery a na zadnych iba jednu. Ked som silikonoval tie dvere predtym ako som sa na to dal som miesta kde bol silikon naneseny uplne vysusil handrou, ale zaujima ma jedna vec. Z toho plata stahovacky tesnenie islo dole ok ale ostalo na plechu dverach ktore neviem akym sposobom mam vycistit. Aceton si myslis ze je bezpecny nepojde mi dole lak? Srobovakom to robit nechcem lebo nechcem poskrabat farbu na dverach. to znamena ze ostali nejake kusky stareho tesnenia na dverach a tam mozno ten silikon nechytil a mozno tade zateka. Inac ten silikon je velmi dobry a da sa aplikovat aj na mokre casti je ako sekundove lepidlo drzi na vsetkom

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od PoMa »

To těsnění jsi měl seškrábnout nějakou plastovou škrabkou - lak nepoškrábeš a těsnění sundáš. Pokud tam zůstaly větší zbytky a vrstva tmelu byla menší, tak to zkonitě netěsní.

Odpovědět