zápis pneu do VTP

r.v. 1999-2005
Odpovědět
Balu
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2012, 12:33

zápis pneu do VTP

Příspěvek od Balu »

Zdravím lidi potřeboval bych poradit co mám udělat když si chci do TP nechat zapsat alternativní rozměry pneu. ve velkém TP mám jen 195/65 R15 a na autě 225/45 R17 :)

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od PoMa »

Jsou dvě možnosti:
první - koupit kola s typovým listem pro daný vůz, zajet na STK, kde technik typu K potvrdí po kontrole shodnost a s daným papírem se pak vydat na dopravku kola zapsat do techničáku.
druhá - požádat o schvalovací protokol IVG (Improt VW Group), kde je potřeba zaslat VIN vozidla. Ti následně zašlou protokol, kde schválení bude nebo nebude. S tímto papírem je pak potřeba opět navštívit dopravku.

Adresa na IVG:
Import Volkswagen Group s.r.o.
Homologace, Záruky
Radlická 740/113d
158 00 Praha 5
http://www.ivg.cz

Balu
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2012, 12:33

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od Balu »

Díky moc za rady myslím že existuje ještě 3.možnost a to se na to vykašlat :)

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od PoMa »

Je, to ale stojí hodně peněz. Počínaje nemalou pokutou při silniční kontrole (již nyní vědí při kontrole co máš v techničáku, stačí ověření přes vysílačku), konče krácením pojistného plnění (ne-li přímo uznání jako technicky nezpůsobilé vozidlo = plná vina) v případě nějaké kolize.
Proto ji ani neuvádím.

Balu
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2012, 12:33

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od Balu »

S tím jsem byl už seznámen proto to budu muset nějakým způsobem řešit zkusím to přes to IVG to se mi zdá jednodušší.

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od Hanny »

Já jsem měl taky 17tky ale jenom 205/40 a stavěli mě celkem často a nikdy jsem neměl problém. Asi jsem natrefil na dobré policisty. S jedním jsem se o tom bavil trošku více a říkal že pokud mám "slušnej" vzorek tak že mu to je jedno :-)
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od Matt_CZE »

Policie jak policie, ale teď se zpřísní STK a věř, že tam by to projít opravdu nemuselo :)
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od PoMa »

Dokud neměla PČR přístup do databáze STK, tak byl klid, stačilo jezdit na STK v zimě s předpisovými gumami, teď je to už jinak. Během chvilky ví na cestě co máš v techničáku a jaké jsi měl na STK závady. Navíc i kontroly na cestách dosti zpřísní.

Uživatelský avatar
elpe69
Příspěvky: 1417
Registrován: 24.01.2010, 13:16
Bydliště: OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od elpe69 »

nehledě na to, že v případě nehody se likvidátor pojišťovny dívá prvně na pneumatiky (vzorek, rozměr). No a v případě, že rozměr neodpovídá se i v případě nezavinění dopravní nehody stávaš automaticky SPOLUVINÍK (n)
MEN car: Altea FR
WOMAN car: Ibiza Sport
JA SZYBKO NIE JEŻDŻE-JA WOLNO LATAM

admin
Administrátor
Příspěvky: 130
Registrován: 07.10.2008, 22:06

Re: zápis pneu do VTP

Příspěvek od admin »

elpe69: tohle si vymýšlí hodně lidí. Likvidátor pojišťovny tu musí prokázat, že se litá kola nebo pneumatiky podílely na vzniku nehody. Nežijeme v kocourkově, aby si tu každý podle křivé antény nebo křídla na kufru dělal svoje závěry.

Odpovědět