ked prsi zateka mi do auta

r.v. 1999-2005
Jarusu
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2014, 11:46

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od Jarusu »

Prosim o radu mam Seat Toledo 2 neustale mokra podlaha neda se toho zbavit...I podle rad zasilikonoval sem vse co tu lidi pisou a prisi tam porad stejne,Tudiz to dvermi to asi nebude.. Co rano utevru dvere vzdycky se z toho tesneni na me vyvaly rybnik..Prosim o nakou radu uz nevim co s tim.. Predem rikam silikon neni reseni dekuji :)

Problemkid
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2014, 22:56

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od Problemkid »

Jarusu píše:Prosim o radu mam Seat Toledo 2 neustale mokra podlaha neda se toho zbavit...I podle rad zasilikonoval sem vse co tu lidi pisou a prisi tam porad stejne,Tudiz to dvermi to asi nebude.. Co rano utevru dvere vzdycky se z toho tesneni na me vyvaly rybnik..Prosim o nakou radu uz nevim co s tim.. Predem rikam silikon neni reseni dekuji :)
Ahoj, zrovna dneska jsem dosusil toledo 1M (2). Mam pro tebe tip. Pokud rikas, ze jsi stahovacky zatesnil je jeste jedna varianta co to muze byt.
A to, ze ti tam tece pres pilovej filtr, resp. nasoska vzduchu do interieru. Tohle sani je umisteny tesne pod korytkem pod steracema, kdyz zvednes haupnu, nalevo. Je tam takovej kryt na dva srouby, ten kdyz sundas, vidis ten pilovej filtr. Mel bys to najit i v orig manualu.
Problem je v tom ze pod tema steracema je zminovany korytko (plech-karoserie), do kteryho tece voda z celniho skla a to pomerne dost kdyz hodne chcije. Z tohoto plech. koryta pak ve spravnym pripade odteka voda dolu, nekde kolem kol, podbehu. Ve spatnym pripade jsou odtokovy kanaly z toho koryta ucpany bordelem a bahynkem (Ja z toho vyndal dve plny hrsti sracek). Kdyz to nema kudy odtect, voda se hromadi v korytu a pomerne brzo dosahne urovne sani vzduchu pres pil. filtr a sup do interieru. A tenhle odtokovej kanalek mas nalevo i napravo (kdyz se chces dostat i napravo, musis sundat celej plastovej "okap" pod steracema). Je dobry procistit je rozhodne oba. A nic slozityho to neni.

Takze rada zni - kdyz neprsi, vylej na celni sklo treba 3-4 litry vody a pozoruj jestli to tece dole z podbehu na zem. Melo byt tect pomerne dost. Pokud ne, mas to zacpany. A kdyz tam ty vody nalejes v tomhle pripade moc, muzes si samozrejme zvetsit koupaliste v aute.

Nejlepsi je na tom to, ze kdyz ti tam pri velkym desti natece hodne vody (v mym pripade to bylo cca 10 litru), tak ti to z prednich mist natece az dozadu, protoze pod kobercem a zvuk. izolaci (molitan), proste na dne, kde uz je plechova podlaha je to v podstate pruchozi z prednich mist az k zadnim.
No a kdyz to chces vysusit, jestli tam teda mas vody hodne, jako ja, tak si na to priprav cca dva dny. Musej se sundat listy prahu, vyndat predni sedacky, zadni sedaky a par blbosti, zvednout koberec, houbou nebo vodnim vysavacem odsat vodu z tech zvukovejch izolaci a pak to prolozit klackama, vareckama, prkynkama aby mohl proudit vzduch a susit a susit a susit.
Me se jevi jako nejefektivnejsi zpusob takhle to "otevrit", nastartovat, dat topeni na plnej ceres, nastavit na podlahu, privrit 1-2 okna na mezeru 5 cm a nechat to takhle bezet cely odpoledne, nebo celej den. Idealne dva. To mi poradil chlapek v servisu. Jestli mas ale benzin, tak to myslim neni dobry nechat bezet. Takze nasadit horkovzusku, nakej primotop atp. a chodit kontrolovat. Idealni je kdyz sviti slunce.
Jeste jsem to podporoval horkovzdusnou pistoli, ale tu musis casto kontrolovat aby ti to nevyhorelo.
Pak je samozrejme varianta vyjebat to cely ven, a susit na slunci, ale to je asi jeste trochu slozitejsi.
Zalezi na tom, kolik tam mas vody no. Kdyz rukou "zapumpujes" na koberecku a bude to pod nim cvachtat, vez, ze tam mas vody hafo.

Takze tak. Nerikam ze je to u tebe urcite taky tak, jen pridavam svou naprosto cerstvou zkusenost. A na rovinu, znova bych to jakozto amater uz fakt delat nechtel.

Preju hodne stesti a dopurucuju to fakt resit, zvlast jestli tam mas ty vody hodne, protoze jinak ti to v aute zacne pekelne smrdet a v horism pripade i plesnivet. A v zime vubec oser, kdyz ti zamrzne ta zkondezovana voda zevnitr na oknech.

marky
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2014, 21:37

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od marky »

podle mě když otevřeš dveře a vyteče na tebe voda z toho těsnění tak si to špatně přetěsnil ta voda na ten práh se tam odjinud než přez ten plech ve dveřích nedostane ;) jinak kolem toho filtru to chcalo i mě někdo měnil ten filtr a špatně tam nasadil zpátky ten kryt ze kterýho mi to teklo přímo do filtru a samozřejmně i kanálky byly ucpaný

Hanzli
Příspěvky: 1
Registrován: 20.07.2020, 10:26

Re: ked prsi zateka mi do auta

Příspěvek od Hanzli »

Čau chlapi, dík za info tady o tom tématu, také mi začalo pršet do auta, přetěsnil jsem dveře a je sucho 👍

Odpovědět