Rozdílný zvuk

Vše kolem audia v autě...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Rozdílný zvuk

Příspěvek od Granad.de.bill »

Tak tedy začnu v tomhle topicu jako první .

Zajímalo by mě , proč mám jiný zvuk (Jedná se hlavně o bassy a celkovou hutnost zvuku) v autě než michal . Máme stejné repráky a dokonce si schválně koupil originál starou kazetovou auru aby docílil stejného zvuku jako mám v autě já a kýžený efekt se s výměnou rádia nedostavil .
Může rozložení repráků a velikost auta udělat až tak moc slyšitelný efekt ? Já mám v tapcích ještě takové gumové obloženíod repráku k mřížce (jakoby tunel ) ...že by to bylo tím?
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 2501
Registrován: 04.02.2009, 20:10
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od Jim »

nebude to spíš i autem? v různých místnostnostech zní stejná aparatura jinak
a michal má též 4+4 repro?

Uživatelský avatar
Radik1.9TDI
Příspěvky: 194
Registrován: 14.09.2009, 21:09
Bydliště: F-M Sv
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od Radik1.9TDI »

Jim se nemýlí určitě to bude autem neboli dveřma ve kteréch jsou repráky umístěny a vnitřním prostorem ač stejné rádio v rozdílných autech bude hrát jinak. Ta gumová vložka na to nebude mít až takový vliv, ikdyž kdoví :mrgreen:
Pokud bys rádiu chtěl nějak pomoct a přitom si zachovat origo rádio tak některé zesilovače májí vstup pro signál co jde z rádia do repráku.

:oops: :oops:
Život je hořký, Bohu dík
Prassat 1.9 tdi 130Hp
Leon 1.8 20v 125Hp - prodáno
Obrázek

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od PoMa »

Každý reproduktor potřebuje svůj prostor a svoji ozvučnici. Nebude-li ozvučnice odpovídat požadavkům reproduktoru, nedostaneš z něj zvuk který dosáhneš v ozvučnici pro něj konstruovanou.
Ibiza a Toledo mají rozdílné středobasové reproduktory a když dáš repro z Toleda do Ibizy, bude pro něj ozvučnice nevhodná a dostaneš se k jiným parametrům. Toledo má taktéž pevnější dveře, než Ibiza, dveře tak budou i jinak rezonovat, což také ovlivní zvuk (bude v Ibize plechovější, bez výrazu). Jinak zvuk v autoozvučení je taková větší alchymie a jusí se dolaďovat přímo na autě - od vytlumení dveří, přes podlepení přepážek atd, atd, atd. K tomu je potřeba pak zvolit optimální repro a nemusí být zrovna větší, než původní (třeba takový audiosystém BOSE v Audi A3 - přední repro 130mm ;) )
Pokud chceš Michale pořádný zvuk v Ibize, který bude "znít" tak si přichystej dosti velkou sumu. Jinak bude zvuk v Ibize s malým vnitřním prostorem vždycky "jiný" než ve větších autech.

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od Granad.de.bill »

Takže je to nakonec v té celkové akustice auta jo ?
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

sterbitch
Příspěvky: 457
Registrován: 03.09.2009, 22:17
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od sterbitch »

marku mame uplne stejne repro s martinem..... koukal jsem na cisla, a sedi....

jinak jime, ajsneze mam 4+4... mam plnou vybavu...

a je fakt ze u me je zvuk plechovejsi
Tvorba www stránek, grafiky, reklamy aj. http://www.nndesign.cz veskere info přes PM/telefon/osobně

AlpineRE
Příspěvky: 8
Registrován: 14.11.2011, 01:47

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od AlpineRE »

Tak zkus vytlumit dveře a celý kufr ... každé repro hraje odlišně i když jsou to stejné typy i modely ... prostě záleží jak se rozehrály a podle toho budou hrát dále ... pokud jim někdo dával čoudy až do zkreslení tak nikdy nemůž hrát stejně jako repro které bylo hráno do pohody ....

Pokud ti mohu poradit tak vytlum dveře a kufr ... do dveří dej mdf kroužky ... na kroužky přišroubuj kicx nebo morell a dej jim aktiv s kuffru nejlépe 4kzesik i 5k (doporučuju) mam s 5kanálem perfektní zkušenosti ... pokud budeš mít aktiv ve dveřích tak těm co mají jen rádio spadne sáňka ... to tak je ... jestli tě to víc zajímá napiš mi na SZ ... poradim ti jak sem to udělal u Toleda 93rv. auto hrálo líbezně ale těch peněz do tlumení a komponent .. hold sem neměl rozum :))

myskazababku
Příspěvky: 1
Registrován: 04.04.2020, 11:30

Re: Rozdílný zvuk

Příspěvek od myskazababku »

Podle mě ti někde "uniká zvuk". Myslím, že vytlumení kritických částí - dveří a kufru by bylo vhodné.

Odpovědět