Tvrdší pružiny

r.v. 1992-1998
Odpovědět
Fabio
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2013, 17:49

Tvrdší pružiny

Příspěvek od Fabio »

Zdravím, mám toledo 1.9 tdi 66kw a auto se mi hrozně naklání a houpe když jedu po nerovnostech, nebo i v zatáčkách. Myslím, že mám unavené pružiny, protože předchozí majitel je ještě neměnil, ale v jiným toledu jsem pro porovnání nejel. Každopádně chtěl bych namontovat průžiny tvrdší. Nevíte někdo jaký tam pasují? Vím že jsou stejný z golfu 3, venta, cordoby, možná i ibizy. Ale mě by spíš zajímalo jestli na to dám třeba z octavie I, nebo passata b4, kterej by mel mit pruziny na vetsi vahu, takze i tvrdsi. Sportovni pružiny nechcu kupovat, to je zbytečnost, nejezdim závody, jen to chci mít takový, aby se s tím dalo normálně jezdit bez houpání sem a tam. ^:)^ Díky za rady

Korppi
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2014, 21:09

Re: Tvrdší pružiny

Příspěvek od Korppi »

no a jaký je to toledo??? :o

Fabio
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2013, 17:49

Re: Tvrdší pružiny

Příspěvek od Fabio »

No 1l, to jsem zapoměl napsat, ale z toho kde to píšu a co jsem napsal to snad vyplívá :) r 1997

VWshop_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 23.02.2013, 12:12

Re: Tvrdší pružiny

Příspěvek od VWshop_cz »

Myslím si, že jdeš úplně špatným směrem. To co navrhuješ neni funkční řešení a to ze dvou důvodů.

První je ten, že to co určuje tvrdost je zejména tlumič. Druhá věc je ta, že pružina staví výšku. Takže dáš-li tam jinou pružinu tak budeš mít automaticky vyšší auto pokud bude tvrdší. Tzn pružinu z TDI na benzín... Takže to co zamýšlíš je kravina, protože si vždycky jen uškodíš a nepomůžeš.

Pokud to chceš nějak efektivně řešit, tak máš tři možnosti:
- Pevný podvozek
- Sportovní pružiny
- Stavitelný podvozek

Ta nejideálnější cesta je vždycky pevný podvozek. Pevný podvozek je funkční komplet, který má pružinu i tlumič vyrobenou na sebe. Komplet bude i nejlépe fungovat. Dále je tu možnost pružin, které ať koupiš sebedražší značku, tak budou vždy zhoršovat jízdní vlastnosti. Pružiny upravují dráhu tumiče, který na zkrácené dráze není schopen fungovat na 100% své funkčnosti. A poslední varianta je stavitelný podvozek. Ten se používá spíše pro tuningové úpravy a vzhledové úpravy.

Pokud mrkneš po netu, tak už najdeš i celkem dostupné pevné podvozky: http://tatechnix.cz/43707-sportovni-pod ... 39162.html

Fabio
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2013, 17:49

Re: Tvrdší pružiny

Příspěvek od Fabio »

No já hlavně řeším problém s tím, že se mi auto v každé zatáčce zhoupne ze strany na stranu, takže jsem chtěl poradit hlavně v tomhle směru. Taky si myslím, že je auto trochu nižší, než by mělo být ze série, proto jsem si vyvodil, že jsou unavený pružiny. Nevím jak je to v jiných toledech 1l, jestli jsou taky takový houpačky jako moje, v jiným jsem nejel, ale pokud by pomohlo jen koupit nové seriové pružiny, tak by mi to stačilo. A především jsem se chtěl zeptat na to, jestli jsou to pružiny, nebo tlumiče, že je auto tak měkký? Nebo oboje? ;)

Odpovědět