Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

r.v. 2004+
Odpovědět
Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Ahojte, nemáte, prosím, někdo zkušenosti se špatným(déle točí) startem zahřátého motoru 1,9 TDI. V servisu mi vyměnili gumičky pod vstřikovači, ale závada trvá. Když je motor studený startuje bezvadně. Díky za pomoc ;)

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Matt_CZE »

čauky, nevím jak to je u TDI ale mi tohle dělala moje benzínová 1.4 16V, když ji umřelo čidlo teploty chladící kapaliny :)
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Díky za tip, ale to by asi házelo nějakou závadu, né?

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Matt_CZE »

no toť otázka... mi to fungovalo, jen teploty se na budíku lišili s teplotami na VAGu, a chyb to hodilo až když vyspal "nesmyslný signál" nebo něco v tom smyslu, že čidlo šlo do věčných lovišť...
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Díky, zkusím to nadhodit v servisu. Pokud máte ještě někdo s tímto problémem zkušenosti, tak pište! (y)

lapip
Příspěvky: 3454
Registrován: 03.09.2009, 21:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od lapip »

Mělo by se jednat o seřízení dávkování paliva, BKD motor mi to dělá taky, ale zatím pohodička. Zkus diagnostiku pokud bude OK tak to neřeš bývá to tak. Koukni na diesel forum kde o tomto problému jsou rozsáhlé texty..... Globálně problémy s dieslovými motory doporučuji řešit na diesel foru vše tam je již řečeno a popřípadě vysvětleno a vyřešeno. ;)
Chybovat je v povaze člověka, ale jen hlupák na svém omylu setrvává.
Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Srdcovka

Uživatelský avatar
vojtishek
Příspěvky: 1751
Registrován: 21.10.2008, 16:11
Bydliště: Ostrava

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od vojtishek »

jen pro doplnění Lapipa ještě odkaz na ním zmiňované fórum http://dieselpower.cz/forum/ jak člověk neřeší nic výhradně SEATackého a "jen" problémy s dieslem, tak se tam dozví více.
Tančíš příliš divoké tango v příliš malém sále!
Kdo byl, byl. Kdo je, je. Kdo bude, bude.
Keď jsi šťastný, urob smajlíka :) Obrázek

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Granad.de.bill »

Mám ahf motor a mě se taky liší teplota na vagu a budíkach ale startuju v klidku
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Uživatelský avatar
Andycat
Příspěvky: 168
Registrován: 11.06.2011, 08:50
Bydliště: Ostrava

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Andycat »

Před léty mi to to dělal WV 1.9TDI Trasportér - za studena ba i v mrazu super starty , ale jak se zahřál (toči-toči-nenatoči) :wall: . Dlouho po tom pátrali v servisu , až na to přišli -----čtecí cívka imobilizéru a bylo po problému .

Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Andycat píše:Před léty mi to to dělal WV 1.9TDI Trasportér - za studena ba i v mrazu super starty , ale jak se zahřál (toči-toči-nenatoči) :wall: . Dlouho po tom pátrali v servisu , až na to přišli -----čtecí cívka imobilizéru a bylo po problému .
Imobilzér nemám(nebo něm alespoň nevím ;) ), takže tím to asi nebude ... Každopádně děkuji za příspěvek(jeden nikdy neví, kdy se může někomu hodit)


Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Hmmm nikde jsem si nevšiml nějaké diody nebo něčeho co by na to ukazovalo. Před tím jsem měl Renault Grand Scénic a tam to bylo jasné, ale zde nevím. Budu to muset trochu prolézt :shock:

Uživatelský avatar
elpe69
Příspěvky: 1417
Registrován: 24.01.2010, 13:16
Bydliště: OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od elpe69 »

Jak píše Jim,imobilizer je v základu a dioda se už nedává. "Čip" je součást klíče ;)
MEN car: Altea FR
WOMAN car: Ibiza Sport
JA SZYBKO NIE JEŻDŻE-JA WOLNO LATAM

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od PoMa »

Problematický teplý start u 1.9TDI PD je zpravidla zapříčiněným vytahaným rozvodovým řemenem (má-li již něco za sebou), což se projeví na diagnostice při porovnání hodnot z čidel na klikovce a vačce (to je nastavení, které se dělá u těchto motorů při výměně rozvodů a ještě spousty servisů toto neprovede). Teprv po tomto seřízení (starty se notně zlepší a i motor je pak živější) pokud to nepomůže, se upravují další věci jako je dávka paliva. Příčinou ale může být i komprese na válcích. Celá problematika je popsaná na výše uvedeném fóru, nebo ti ji blíže přiblíží v kterémkoliv Bosch Car Service, respektive tam, kde se specializují (nebo mají páru) o TDI. Pokud nemáš odpovídající diagnostiku a bližší vědomosti, tak asi nemá smysl ti to blíže specifikovat, je to rozsáhlejší téma.


Co se týče imobilizéru, tak jeho funkčnost (odblokování) je zde signalizována zhasnutím žluté kontrolky s symbolem klíčku na palubovce. Kdyby nefungoval (nenačetl by kód z čipu v klíčku), tak by tato kontrolka zůstala svítit a motor by běžel jen cca 2 sekundy (pak ŘJ motoru motor vypne). Diagnostika by psala závadu o imobilizéru a zablokování ŘJ motoru.

Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motoru

Příspěvek od Hajdan »

Děkuji Vám za odpovědi. Teď jsem něco najezdil a zkoušel často vypínat motor. Mám po výměně rozvodů a vyměnili mi i gumičky pod vstřikovačema. Zdá se, že se to o dost lepší :D . Budu dále pozorovat a udivím. Ještě jednou díky. (y)

Uživatelský avatar
endroo
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2012, 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motor

Příspěvek od endroo »

Ahoj, tvuj problem si myslim ma daleko jednodussi reseni, nez ze preprogramovavat nejake davkovani paliva a podobne slozitosti. mas proste vybehany starter. za studena chytnes, protoze rj tam nadavkuje vic paliva, ale pri zahratem motoru uz je na to starter sam a proste uz nema takove tocky, aby dokazal motor rozbehnout na drc, jak se rika. neni potreba kupovat novy starter, staci repase. nejaky sikovny servisak to zvladne. ale v autorizovanem servise ti to asi neudelaji, tam sou na to moc lini. ja sem mel ten samy problem a vyresilo se to prave timto zpusobem. od te doby mi motor startuje jak najaty, za studena nebo za tepla...neni rozdil. :-)
Seat Leon™ rv95 77kw @ 94kw

Hajdan
Příspěvky: 12
Registrován: 30.03.2012, 12:50
Bydliště: Karlovarsko

Re: Toledo III 1,9 TDI 77 kW - špatné starty zahřátého motor

Příspěvek od Hajdan »

Takže co se týká, ěch špatných teplých startů. Nejprve mi vyměnili gumičky pod střikovači. Dobrý pomohlo to. Pak jsem zjistitl, že mi špatně ukazuje teplota. Vyměnili jsme čidlo a ajhle, opět špatný starty při zahřátém motoru. Servisám mi říkal, že to čido mohlo být úmyslně vyřazené. Každopádně jsme zkusili přes známého sehnat na zkoušku nový startér a to pomohlo. Točí daleko živěji než starý a starty bez problémů ... zatím. Mám ho tam týden je to zatím dobrý ... musím zaklepat! Děkuji za vaše názory. =D>

Odpovědět