Prosím o radu...jaké turbo

r.v. 1992-1998
Odpovědět
firos
Příspěvky: 2
Registrován: 05.06.2013, 09:55

Prosím o radu...jaké turbo

Příspěvek od firos »

Zdravím borci,sehnal jsem motor z vw venta 1.9TD 55kw a další motor z seat toledo 1.9TD 55kw rok 94....na motoru z venta je turbo KKK ADG K03 a na motoru ze seata je GARETT...už vzhledove je turbo na seatu vetsi nez na ventu...ktrere turbo bude lepsi???Dekuji za kazdou radu předem kluci (y)

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: Prosím o radu...jaké turbo

Příspěvek od Hanny »

Ahoj.
Podle toho co jsi napsal jsem pochopil že kód motoru bude AAZ protože jiné se ani do Venta ani do Toleda nedávaly. Na tomto motoru je možno najít oba dva druhy těchto turbodmychadel. Předpokládám že do nějaké doby se třeba užívalo KKK a od nějaké třeba Garett. Ale obě tyto turbodmychadla bylo možno najít na stejném motoru :-) Takže budeš mít jedno které tam dáš. Samozřejmě bych dal to v lepším stavu :D
čau Hanny
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

firos
Příspěvky: 2
Registrován: 05.06.2013, 09:55

Re: Prosím o radu...jaké turbo

Příspěvek od firos »

Jeste jeden detail:....na motoru z toleda je erg ventil a na ventu neni...



Pokud uživatel odpovídá na příspěvek, který je bezprostředně předešlý, nepoužívá se citace v příspěvku. Hanny
Naposledy upravil(a) Hanny dne 05.06.2013, 21:08, celkem upraveno 3 x.
Důvod: citace předešlého příspěvku / přesunutí do správné sekce

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: Prosím o radu...jaké turbo

Příspěvek od Hanny »

Motor z Venta bude nejspíš vyroben do roku 1993 nebo 1994 (nevím přesně). Tyto motory bez EGR ventilu plnily emisní normu EURO 1. Motor z Toleda 1994 bude stejný jen s rozdílem toho EGR ventilu. Toledo totiž splňuje emisní normu EURO 2. Této normy by bez EGR ventilu jenž snižuje obsah emisí nedosáhl.

Snad je to dobře, tyto starší vozy jdou mimo mě :-)
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Odpovědět