zeby Hall?

Vše co se týka servisu automobilů ...
Odpovědět
El_satanV8
Příspěvky: 10
Registrován: 27.08.2012, 22:27
Bydliště: Orlová

zeby Hall?

Příspěvek od El_satanV8 »

zdravim, pred par dny jsem menil rozvody, a pak taky mimojine viko a palec rozdelovace. kdyz jsem to poskladal, tak se mi zda, ze to jede jakoby malinko hur... ale to si nejsem jisty, mozna je to jenom psychosomaticky problem nicmene, co jiste je, ze mam mezi 2000 a 3000 znatelnou vykonovou diru, a ze se mi posunul omezovac. tak jak byl na 1.6 74kw motoru AFT na sesti tisicich, tak ted je na peti. zadne kuckani, nebo tak, proste opravdu omezovac. a dneska mi diagnostika napsala prerusovany nebo chybny signal Hall snimace. pravdepodobne to bude ono, co? je tam jeste nejaky jiny hall, nez ten na rozdelovaci? pripadne, napsala by to diagnostika jinak, kdyby to byl snimac otaceni kliky? neeeeeebo popripade, sice jsem si celkem jisty ze mam rozvody spravne, ale jak mam skontrolovat, jestli je dobre nastaveny nahon rozdelovace? na remenici je tecka, ale na nic mi neukazuje, k nicemu nesedi.
Sex, gasoline & rock´n´roll...

Seat Toledo 1.6 Magnus

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: zeby Hall?

Příspěvek od PoMa »

Stává se to při špatně nastaveném rozdělovači. Je-li špatně nastaven, tak neodpovídá signál otáček z rozdělovače časově signálu otáček z kliky (vačky) a řídící jednotka vyhodnotí špatné čidlo otáček (Hallův snímač). Řídící jednotka spadne do nouze a omezí max otáčky na 5000RPM.
Vinou ale může být i špatně nastavený rozvod... (resp. kombinace nastavení rozvodů a rozdělovače).
Hallův snímač buď funguje a nebo nefunguje vůbec = nenastartuješ.

Odpovědět