Sváření CO

Vše co se týka servisu automobilů ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lazi
Příspěvky: 175
Registrován: 04.06.2010, 23:08
Bydliště: Karlovy Vary / Chomutov

Sváření CO

Příspěvek od lazi »

Zdravím kluci,
Našel jsem na aukru svářečku CO2 za přijatelný peníz. Zaráží mě ale dodatek, že lze vařit i bez ochranné atmosféry jen pomocí trubičkového drátu. Opravdu to tak lze?

Popis:
DualMig 130L / 2 hobby Výrobce: Sherman Semi-automatická svářečka DualMig 130L / 2 je určena k využití pro svařování elektrodou drátem v ochranné atmosfeře plynu (tzv. MIG / MAG), a po změně polarity obalenym dratem kdy neni potřeba lahev s plynem Doporučuje se pro lehké příležitostné práce workshop (zejména automobilový průmysl) a aplikací hobby. Svářečka je vybaven integrovanou rukojetí na svařování, napájecím kabelem a zástrčkou a kabelem s kleštemi je vybavena také štítem na svařování a kladivem a kartáčem. Svářečka má hladkou regulaci svařovacího napětí a rychlost podávání drátu. Tepelná ochrana ji chrání před přehřátím. Umožňuje svařování oceli s průměrem drátu 0,6 a 0,8 mm, Spolupracuje ze špulkami 1 kg 5 kg vaha 26 kg.plynulá regulace napětí. idealní poměr vykon cena vhodná pro domací dílnu

MŮŽETE SVAŘOVAT S CO LAHVÍ

NEBO JEN TRUBIČKOVÍM DRÁTEM BEZ CO LAHVE

Napájecí napětí:AC 230V 50Hz
Jmenovitý svařovací proud P 15%:105
Jmenovitý svařovací napětí Q 15%19,3 V
regulace svařovacího proudu plynulá !!!!!
Napětí 39V
Maximální hmotnost cívky drátu: 5 kg
Rozsah nastavení posuvu drátu: 1 - 8 m / min
regulace posuvu plynulá
Váha:26,5 kg
Rozměry:510 x 255 x 420 mm


Zdroj:
http://aukro.cz/item1332667236_svarecka_co2.html

A podotázka: Šli by jste do toho?

racetdi
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2013, 00:21

Re: Sváření CO

Příspěvek od racetdi »

Já svařoval už několika CO na 220V různých značek ale není to ono,je to doopravdy jen na hoby použití. 380V CO to už je jiná práce,sám mám radši doma na příležitostný sváření invertor Kuhtreiber a stím jsem si vystačil vždy a umí dokonce i TIG metodu :D
seat ibiza tdi PD

Uživatelský avatar
Hanny
Globální moderátor
Příspěvky: 619
Registrován: 13.07.2011, 22:02

Re: Sváření CO

Příspěvek od Hanny »

Prej by to mělo jít tím trubičkovým drátem ale žádnej zázrak od toho asi neočekávej :-)
Já si koupil malého Einhella a fungovala 2 měsíce každej den, potom rok na ni nikdo nešáhl a od té doby prostě nefunguje, drát se upaluje ve špičce, posuv se seká. Je v ní asi špatná elektronika. Prostě děs. Raději bych si připlatil a koupil něco kvalitnějšího (y) . A nebo klidně něco kvalitního ale staršího...
[color=#00BF00]EGR off, cat off, koncák off, Bilstein B10 + pár drobností do budoucna :-)[/color]

Odpovědět