Dalkove ovladani

Vše co se týka servisu automobilů ...
Odpovědět
Elromano
Příspěvky: 5
Registrován: 19.10.2010, 11:58

Dalkove ovladani

Příspěvek od Elromano »

Zdravim.Chtel bych se zeptat jestli nevite co delat stim..kdyz zmacknu na dalkaci otevreni dveri,otevrou se jen ridicovi dvere a ostatni musim zevnitr,mam originalni klic a auto Leon 1M 2004..mechanik mi rikal,ze tomuze byt cela ridici jednotka za 4500kc..:((dik.

lapip
Příspěvky: 3454
Registrován: 03.09.2009, 21:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od lapip »

nevím přesně zda-li to bylo v Leonu od tohoto roku, ale u některých kusů bylo dáváno již centrální zamykání:

Tedy názorně. Otevřou se jen řidičovy dveře jelikož převážně jezdí pouze řidič a pokud chceš otevřít i ostatní musíš dvakrát rychle zmáčknout za sebou odemykání.

Zkus to pokud to půjde tak mechanik nemluví pravdu ;)
Chybovat je v povaze člověka, ale jen hlupák na svém omylu setrvává.
Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Srdcovka

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od Granad.de.bill »

Tak to mám i já :-)
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Elromano
Příspěvky: 5
Registrován: 19.10.2010, 11:58

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od Elromano »

Zitra vyzkousim a napisu jak jsem dopadnul,zatim dik ;)

Elromano
Příspěvky: 5
Registrován: 19.10.2010, 11:58

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od Elromano »

Tak diky moc,normalka to funguje super,uz sem myslel , ze vyplaznu zas prachy..jeste jednou diky za radu ;)

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

Tato funkce jde i vypnout, pak se bude na první stlačení tlačítka odemykat celé auto. Stejně tak jde i aktivovat/deaktivovat automatické uzamčení auta po rozjezdu. Jen to je třeba provést přes diagnostiku.
Pokud ale často jezdíš sám, je tato funkce přívětivější, nač odemykat celé auto.

MAJKL B
Příspěvky: 41
Registrován: 01.12.2011, 18:02
Bydliště: UL

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od MAJKL B »

zdravim, potreboval bych poradit. po vymene baterky v originalnim klici na DO mi nesviti po zmacknuti tlacitka ta dioda. To uz je asi ten klic KO?! nevim jestli to predtim fachalo mam auto tri dny. (leon 1999)
[color=#0000FF]SEAT LEON 1999, 1.6 74kw[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

Měly by tam být u tohoto modelového roku dvě baterky CR2016 (čili napájení 6V). V novších už je jen jedna CR2032 (napájení již jen 3V). Typ jde na oko poznat pouhým pohledem na plošný spoj, kdy 6V verze má na anténním výstupu ladící kondenzátor (takový bílá kostička), zatímco 3V verze už je bez ní.
Když najdu foto, tak dodám.
Jinak tyto dálky byly trochu víc problematičtější a tak právě přešli na 3V verzi (nejsou vzájemně zaměnitelné). Stačil pád na zem a už byl problém že nefungoval. Bohužel nový je za okolo 2litry.

MAJKL B
Příspěvky: 41
Registrován: 01.12.2011, 18:02
Bydliště: UL

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od MAJKL B »

mam ten novejsi, baterka tam je ta CR 2032. tak to budu rovnou resit novym alarmem.
[color=#0000FF]SEAT LEON 1999, 1.6 74kw[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

v 99 roce novější dálka? Něco tu nesedí.

MAJKL B
Příspěvky: 41
Registrován: 01.12.2011, 18:02
Bydliště: UL

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od MAJKL B »

netusim ale je to tak, vcera jsem tu baterku kupoval podle ty co byla uvnitr. auto je 30.11.1999
[color=#0000FF]SEAT LEON 1999, 1.6 74kw[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

právě jestli tam někdo nedal jen jednu CR2032 místo dvou CR2016. Nenašel jsem tu fotku plošňáku, pokud můžeš, tak ten plošňák vyfoť (z obou stran), dej sem fotku a já ti řeknu které baterky tam patří

MAJKL B
Příspěvky: 41
Registrován: 01.12.2011, 18:02
Bydliště: UL

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od MAJKL B »

Obrázek
[color=#0000FF]SEAT LEON 1999, 1.6 74kw[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

Troufl bych si říct, že se jedná o 3V verzi, ale ne z Leona. Nejsem si jistý, tento typ jsem ještě u 1M neviděl.

MAJKL B
Příspěvky: 41
Registrován: 01.12.2011, 18:02
Bydliště: UL

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od MAJKL B »

ted jsem byl na drbech u kamose a ten mi rekl ze pod tou jednou je jeste jedna, ze neni moc videt. nekdo se v tom uz ale patlal a taky vymenil jen tu jednu a jeste tam dal tu vetsi podle ktery jsem koupil novou i ja.ted uz mam koupeny ty spravny tak az vykoupu synacka zkusim to vymenit. pak uz najit navod na sparovani s autem, pokud se to za tu dobu nerozladilo.
[color=#0000FF]SEAT LEON 1999, 1.6 74kw[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

takže přeci jen 6V verze

a spárování máš tady: http://www.seat-club.cz/viewtopic.php?f=47&t=772

Elromano
Příspěvky: 5
Registrován: 19.10.2010, 11:58

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od Elromano »

Ahoj,muzu se zeptat co je tedy tohle za dalkac..mam uplne ten samej na Leonu 1M 2004 1.6 77kw..a docela mi blbne..treba pul roku vali bez problemu a ted zniceho nic nevali ikdyz sem tam dal pred mesicem novou baterku..ale jen jednu..vzdycky tam byla co to mam,ale prave ted tu ctu,ze by tam meli byt dve tak ted nevim..dik

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

Stejný z venčí a nebo i vevnitř? Od MR2003 jsou ty dálkače jen v 3V verzi. Sice má stejný obal, ale jiná střeva. Do tvého patří rozhodně jen jedna baterka.

Elromano
Příspěvky: 5
Registrován: 19.10.2010, 11:58

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od Elromano »

i ze vnitr je uplne stejny .. porad to blbne jedeto pak to nejede..jenom vyndam baterku dam ji tam zpet a treba zas jede..ted ale nejak ne..

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Dalkove ovladani

Příspěvek od PoMa »

Tak jak jsem ti už písnul, tak od MR2003 jsou ty dálkače už jen v 3V verzi, čili jen s jednou baterkou CR2032.

Pokud máš tu správnou baterku, není-li již vybitá (nová má cca 3,2V, vybitá pod 2,9V), má správný kontakt na plíšcích a není někde na plošňáku studený spoj, a přesto se při zmáčknutí tlačítka nerozsvítí kontrolka na ovládači, tak je pak dálkač nejspíš na výměnu.
Nedokážu na dálku diagnostikovat příčinu závady, stejně jako nejsou běžně dostupné SMD součástky použité v dálce včetně možnosti naprogramování plovoucího kódu do čipu (Immo chip je něco jiného, ten ti naprogramují v každém líp vybaveném autoklíčníctví).

Pokud se ti ale normálně kontrolka na dálkači rozsvěcí (a po prověření na čtečce vysílací frekvence by bylo potvrzeno že dáklač funguje) tak klidně může být i problém v komfortce v autě, že kód nepřečte, což se u některých vozů stávalo. Tam pomohlo pak nové slazení klíče s autem (po předchozím odpojení baterky v autě), nebo až nakonec výměna centrální komfortky.

Odpovědět