Chcípnul mi motor - kontrolka motoru a EPC

r.v. 2002-2008
Odpovědět
Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Chcípnul mi motor - kontrolka motoru a EPC

Příspěvek od maxximo »

Ahooj, teď sem se vracel domů a najednou mi chcípnul motor. Znovu jsem nastartoval s pocitem že doufám nebudu někde teď v - 15 mrznout. rozvítila se kontrolka motoru a myslím EPC. a taky trochu dýl svítila kontrolka baterie. ale ta pak zasla. dojel sem domů v pohodě motor táhne pořád stejně. pak jsem ještě oblejzal chvili auto a jakoby se mi zdálo že tam něco trošku cvaká, jiný zvuk než obvykle. Sem amatér, zítra s jedu na diagnostiku ale jen se ptám pro pocit lepšího spaní že to nebude něco vážného.


Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od Matt_CZE »

dokud nebudeš vědet výsledek z diagnostiky, tak ti ani my nebudeme schopni nic říct ... mi se ozsvítila kontrolka "motoru", když mi odešlo čidlo tploty chladící kapaliny (600,- + práce), ale může to být cokoliv...
Po VAGu budeme chytřejší, hodně štěstí ! (y)
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od maxximo »

Tak jsem dneska přišel po práci odpoledne domů stím že pojedu do servisu na diagnostiku, nastartoval sem a světe div se, kontrolka byl asi jen zlý sen. Přestala svítit a vše je jak má jezdil sem bez sebemenších problémů. Teď jde jen o to aby to nebylo jak na houpačce.

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od PoMa »

Pokud už ta kontrolka svítila, tak je chyba zapsána v paměti závad a klidně jsi na diagnostiku mohl jet.
To co jsi popsal bych viděl na chybu v elektroinstalaci (spínačka, kostra, apod.) nebo na chybu některého z čidel (např. čidlo otáček klikovky). Takto se to může projevit (zhasne motor). Příčinou může být zapůsobení mrazů na jeden z konektorů elektroinstalace.
Zajeď tedy na tu diagnostiku, ať někde pak nezůstaneš viset v nejméně vhodnou dobu.

Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od maxximo »

Tak nakonec to byla škrtící klapka plynu, ale jen její zanesení. Vyčistily jsme čističem na brzdy vymazaly chybu. chvilku vše v pořádku ale cestou domů se mi opět rozsvítila kontrolka. Tak nevím co to po mě chce to čidlo posr..

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od PoMa »

A udělali jste základní nastavení škrtící klapky po vyčištění?

Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od maxximo »

no myslím že ne, pouze smazaly chybu a nechali pak projet všechny říd.jednotky na chyby.

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od PoMa »

Hmm, to je jak nafoukat píchlou gumu bez zalepení a říct - máte to nafoukané.

Ale to tvůj problém neřeší. Je potřeba znova na diagnostiku, vyčíst závadu a pokud bude od Lambda sondy (příliš chudá/bohatá směs) nebo škrtící klapky (rozsah mimo meze) tak to vyřeší to základní nastavení škrtící klapky, která momentálně neví v jaké je přesně poloze a tak nepracuje optimálně.
Pokud tam bude jiná chyba, tak mi písni číslo chyby.

Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od maxximo »

Ahoj, tak nakonec bývalá chyba škrtící klapky po vyčištění v pořádku. Hlásí to novou chybu 16885 - signal rychlosti vozidla - nevěrohodný signál P0501 - 35-00 --

Děkuji..

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od PoMa »

Zkus si zkontrolovat ukostření motoru, kabelové svazky v motorovém prostoru a řídící jednotku motoru včetně konektoru (hledej poškození izolace/oxidaci).
Jak se tak dívám, tak za ten rok co auto máš řešíš většinou elektrošotky. Nebylo to auto pod vodou? (domněnka)

Uživatelský avatar
maxximo
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2011, 15:15

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od maxximo »

Máš pravdu teď se ta elektronika začala nějak drobet srát, možná jen schoda náhod. tak doufám že to nebyl nějakej utopenec žádné příznaky nepoznám.

Odpovědět