Konec HID sadám v čechách!

Vše, co by mohlo být zajímavé
Odpovědět

Souhlasíte se zákazem používání HID sad v běžných světlometech?

ANO, souhlasím
6
55%
ANO, souhlasím, ale s výhradami
2
18%
NE, nesouhlasím
3
27%
Je mi jedno, kdo jak svítí
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od PoMa »

Tak u i nás konečně začal boj proti nelegální xenonové HID zástavbě ;)
Nejen, že je již na tuto montáž zaměřena PČR při svých silničních kontrolách, tak se nyní k tomuto přidává i STK ( :) asi to mělo být od začátku opačně). A zaměřovat se bude i na kompletní přestavby světel, tedy zda-li je světlomet určen pro xenonový světelný zdroj jako celek, tedy zda-li má evropskou homologaci (jednak písmeno E s číslem, tak i další označení - HCR=halogenové svítidlo, DCR=xenonové svítidlo), což znamená, že i když doplníte ostřik světlometů a automatické naklápění, pořád Vám bude chybět viditelná značka homologace DCR, kterou si dokáže na silnici přečíst i příslušník PČR a má tedy pádný argument jak pro uložení pokuty, tak pro označení vozidla jako technicky nezpůsobilé pro provoz na veřejné pozemní komunikaci.

Něco málo o této kampani je zde, něco již proniklo z interních materiálů samotné PČR.

Každý nechť si udělá na toto svůj názor, můj názor je, že bojovat proti HID sadám měli již dříve. Bude-li toto striktně dodržováno, lidé začnou poptávat u aut xenonové světlomety již v základu, což sníží jejich pořizovací cenu díky větší produkční sérii a tím budou originální xenonové světlomety cenově dostupnější. Určitě se již každému stalo, že byl oslněn protijedoucím vozidlem s nelegální HID zástavbou a ví tedy, že je to velmi nepříjemné, obzvláště, stane-li se toto v nepřehledném úseku silnice, kde hrozí jak poškození majetku, tak ublížení na zdraví. Jednoznačně jsem PRO úplnému zákazu používání HID zástaveb v běžném silničním provozu.

kotel
Příspěvky: 62
Registrován: 18.01.2010, 09:53

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od kotel »

jsem taky zcela jednoznačně pro to aby HID sady byly tvrdě a nekompromisně postihovány, ale to je asi tak vše co pro to můžu udělat, byť mě to neskonale štve

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od PoMa »

Supr, že hlasujete, ale taky můžete svůj hlas obhájit ;)

Uživatelský avatar
elpe69
Příspěvky: 1417
Registrován: 24.01.2010, 13:16
Bydliště: OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od elpe69 »

HIDky (4300K) jsem používal 5roků, pokud stály sady přes 3500Kč, tak je měl málokdo a hlavně to každý necpal do Fobie, Felicia ap. Poslední dobou se to montuje do všech aut a hlavně někteří chytrolíni si myslí čím víc Kelvinu tím lépe.
Za ty 4roky jsem neměl nikdy problém :arrow: nikdo neblikal , příslušníci při kontrole rovněž neměli výhrad. Na STK světla seřízeny a ještě jsem byl upozorněn, že mi to zbytečně svíti moc pod auto :roll:
S HIDkama jsem projel skoro celou jižní Evropu (SK, H, SRB, MK, GR, HR, MNE - Montenegro alias Černá hora) a i tam nou problema (teda mimo problému s plnou čárou, ale to je na jiné téma).
Přesto s HIDkama končím...
Že nikdo nereklamuje Fobie, které oslňujou již z výroby díky konstrukční chybě :twisted:
MEN car: Altea FR
WOMAN car: Ibiza Sport
JA SZYBKO NIE JEŻDŻE-JA WOLNO LATAM

Uživatelský avatar
vojtishek
Příspěvky: 1751
Registrován: 21.10.2008, 16:11
Bydliště: Ostrava

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od vojtishek »

Jsem taky pro (a ne jen z duvodu, ze jsem je pred par tydny vyrazil), vcera v noci jsem mel moznost byt parkrat osvicen, hnus.

jinak nejlepsi byl magor s kamionem, co mi v protismeru svitil do oci dalkovyma (asi) a kdyz jsem ho 2x problikl, tak zapl svetla na rampe a to bylo jak na stadionu. Jsem musel zastavit a s srovnat si svetlo v ocich

A se serizenymi svetly a EcoVision zarovkama jsem naprosto spokojen... Marek opet poradil vyborne
Tančíš příliš divoké tango v příliš malém sále!
Kdo byl, byl. Kdo je, je. Kdo bude, bude.
Keď jsi šťastný, urob smajlíka :) Obrázek

lapip
Příspěvky: 3454
Registrován: 03.09.2009, 21:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od lapip »

Já jsem proti HID
Duvod?
Ti co to mají oslňůjí všechno kolem a hlavně to nemají ani seřízené.
Chybovat je v povaze člověka, ale jen hlupák na svém omylu setrvává.
Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Srdcovka

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od Granad.de.bill »

Taky zásadně proti . HID si myslím nejsou vhodnou záležitosti na naše cesty ... oslňují , nenaklápějí se atd atd ..
Na takovou fobii s HIDpřestavbou by měli dělat i zbrojní pasy :D
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Uživatelský avatar
elpe69
Příspěvky: 1417
Registrován: 24.01.2010, 13:16
Bydliště: OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od elpe69 »

Fobie ani nepotřebuje HIDky a oslňuje jak svi*a :evil: Tak samo slňuje jakékoliv auto s neseřízenými světlomety nebo s plným kufrem a řidičem, který nechápe nač je to kolečko uvnitř auta s čísly 0 až 3. Takže někdy oslňujou daleko více než nějaký HIDkař :!:
Ale toto téma bude mít vždy dva tábory zastánců a škoda to tady znova rozebírat :roll:
MEN car: Altea FR
WOMAN car: Ibiza Sport
JA SZYBKO NIE JEŻDŻE-JA WOLNO LATAM


kotel
Příspěvky: 62
Registrován: 18.01.2010, 09:53

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od kotel »

v rapidu kolečko není, protože ten kdo má rapida , má vždy o kolečko víc :lol: tudíž zcelazákonitě potom to kolečko chybí v rapidu :lol:


sterbitch
Příspěvky: 457
Registrován: 03.09.2009, 22:17
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec HID sadám v čechách!

Příspěvek od sterbitch »

ja to kolecko taky nemam :D

asi to bude tim zem am orignal xenony :lol:

Jsem pro zakazani, je to prasarna, i to je duvod proc jsem chtel ibu s xenony :)
Tvorba www stránek, grafiky, reklamy aj. http://www.nndesign.cz veskere info přes PM/telefon/osobně

Odpovědět