Cordoba 1.4i AEX - špatné starty a volnoběh

r.v. 1993-1999 + facelift 1999-2002
Odpovědět
Krepi
Příspěvky: 1
Registrován: 10.04.2014, 07:38

Cordoba 1.4i AEX - špatné starty a volnoběh

Příspěvek od Krepi »

Přítelkyně má problém u své Cordoby 1.4i AEX,za studena nechce chytnout a když,tak jde velmi špatně (jakoby na 2 válce),při přidání plynu se zadusí. Vyměnili jsme svíčky,kabely a rozdělovací víčko,problém přetrvává. Vyčistil jsem klapku,v tahu auto jede podstatně lépe,ale problém při startu za studena přetrvává,teď dokonce točí naprázdno,dělal jsem reset krokového motůrku.Včera při namontování vyčištěné klapky nechtěla vůbec chytnou,odpojil jsem krokový motůrek a pak chytla,ale motor klepal,zapojil jsem kr.motůrek a otáčky se zvedly na cca 1000ot,nechal jsem chvilku a jel se projet,vše vypadalo v pořádku,na volnoběh se po čase snížily ot. na cca 850ot,ale stále bylo vidět občasný propad otáček.Dnes ráno jsem opět nenastartoval v práci,takže opět odpojení kr.motůrku a reset,pak chytla.Domů jsem měl vyšší volnoběh cca 1500ot,doma jsem zkusil reset kr.motůrku,ale teď jsou otáčky na 1800ot a po chvíli začnou lítat,jako kdybych vždy šlápnul na plyn,po chvilce se ustálí na zmíněných 1800ot a po chvilce opět lítají.
Poradí někdo co s tím,nebo jak provést nastavení klapky/kr.morůrku (zda se musí provést reset a první nastartování za studena a nechat třeba 10min na volnoběh a pak teprve jet)?
Případně jestli někdo nemá celou klapku na vyzkoušení,zda ta naše není vadná.

Odpovědět