Síťový disk / NAS

Tlachání o všem možném...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Síťový disk / NAS

Příspěvek od Matt_CZE »

přátelé, uvažuju nad koupí síťového úložiště. Je to docela nevyhnutelné, protože arcihvace fotek je datově přinejmenším dost náročná a nesnáším, když mám věci rozházené mezi notebookem a PC a následné přenášení z místa A do místa B, kdy místy omylem vznikají duplicity.
Začal jsem si hodně pohrávat s myšlenkou síťového disku, horkým favoritem je Western Digital My Book Live 2TB, ale také zvažuju, jestli by nebyla lepší investice do NASu např od Synology, nebo QNAP.
Má někdo zkušenosti?

Díky
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

sterbitch
Příspěvky: 457
Registrován: 03.09.2009, 22:17
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od sterbitch »

mam s tim zkusenosti od znameho co ma firmu a dela reklamu, fotky atd atd.... rozhodne bych koupil jen nejaky NAS a HDD si kup vlastni (wd black napr. (nekupuj green), jinac doporucuju procist problematiku 2TB disku, do nasu bych dal max 1TB a muzes mit vice disku, a zalohy si skladovat....
Tvorba www stránek, grafiky, reklamy aj. http://www.nndesign.cz veskere info přes PM/telefon/osobně

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od Matt_CZE »

vždycky kupuju jen disky WD :) mám právě v PC ten black (vím, že ty greeny moc výkoné nejsou, mohl bych taky jít do raptora, ale to se mi zdá zbytečné).
jde mi o to, že když se podíváme na cenu nějákého NASu (například Synology DS110j) jsme na ceně cca 3200,- + disk (1TB WD Black) je cca za další 3 tisíce, takže za dvounásobnou cenu získám poloviční kapacitu toho, co mi nabídne WD jako síťový disk za výče zmíněnou cenu.
Proto se ptám, zda-li má cenu do toho investovat.. Kdybych bral NAS s více pozicemi na disky, tak jsme na ceně (jen za NAS) kolem 6ti tisíc (bez disků)
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

sterbitch
Příspěvky: 457
Registrován: 03.09.2009, 22:17
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od sterbitch »

kdyz chces mit neco tak si kup neco s 1TB...... 2TB disky jsou problem... googluj.. taky jsme zkouseli ve firme hodit 2TB disk jak na sit tak i do kompu byl stim neustaly problem...
Tvorba www stránek, grafiky, reklamy aj. http://www.nndesign.cz veskere info přes PM/telefon/osobně

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od Granad.de.bill »

Externí hdd (popř klasický pevný přez sata redukci na usb ) , TP link router s podporou sdíleného hdd , spojit a je to bez problémů. POpř do stolního počítače RAID ...ten je nejrychlejší a nejspolehlivější
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Uživatelský avatar
Matt_CZE
Globální moderátor
Příspěvky: 834
Registrován: 17.01.2011, 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od Matt_CZE »

nad tím jsem taky chvilku uvažoval, ale myslím, že rychlosti, které by mi toto řešení mohlo poskytnout by nebyli dostačující :cry:
Fotogalerie amatéra a studenta fotografie! ;)
Sleduj i na Facebooku (dole pod menu ;))
ObrázekObrázek
I want to like people, but they're just so f*ckn' stupid.

Uživatelský avatar
Granad.de.bill
Příspěvky: 475
Registrován: 27.03.2010, 16:49
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový disk / NAS

Příspěvek od Granad.de.bill »

Hele v tomto případě jsi ale limitovaný pořád rychlostí toho hardisku. Usb 2.0 které na routeru je má přenosovou rychlost teoreticky 480 Mbit/s (60 MB/s) . Takže při gigabitovém ethernetu a síťové kartě tě bude brzdit samotný zápis na hdd ....takže se tomu tak či tak nevyhneš. Výhodou toho je, že pokud máš veřejnou ip adresu dá se to naforwardovat tak , aby byl hdd přístupný kdekoliv z netu . Což já osobně považuji za výhodu . Ale zatím jsem pro tohle nenašel využití
(y)
Seat Ibiza FR 1.9 T[color=#FF0000]DI[/color] - pumped up 120kw 405 Nm - SOLD
Seat todelo 1.9 TD[color=#FF0000]I[/color]
[url]http://www.slezstizoldneri.cz[/url]

Odpovědět